סטודנטים במסלול כתיבה כותבים ביקורת תרבות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים בחוג לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר

5 המלצות לפסטיבל קולנוע דרום

כמו בכל שנה, גם השנה יתקיים פסטיבל קולנוע דרום במשך חמישה ימים ברחבי הנגב. הפסטיבל החל את דרכו בשנת 2002 במסגרת בית הספר לקולנוע וטלוויזיה במכללת ספיר. מלבד לאירועים מיוחדים, הפסטיבל פתוח ללא תשלום לאורחים. הפסטיבל יערך השנה בין התאריכים 29/05/11- 02/06/11. הנה חמשת המלצות לאירועים בפסטיבל.

סרט פתיחת הפסטיבל – "עדות"

רונית אלקבץ, מתוך הסרט: ''עדות''.
רונית אלקבץ, מתוך הסרט: ''עדות''.

"עדות", סרטו של שלומי אלקבץ, נבחר להיות סרט הפתיחה של הפסטיבל. "עדות" הוא מונולוג אחד שמסופר על ידי 24 שחקנים. הסרט מנסה לתאר את מערכת היחסים של הפלסטינים והישראלים העומדים במקום ו"משמיעים קולם" על אותה פיסת אדמה. בהשתתפות: רונית אלקבץ, מנשה נוי, אלברט אילוז ועוד. 29/05/11, 23:30.

מפגש עם לי אייזנברג, יוצר הסדרה "המשרד"

הכותב האמריקאי לי אייזנברג, מהמפיקים הראשיים של הגרסה האמריקאית לסדרת הטלוויזיה המוצלחת "המשרד", יקיים מפגש מיוחד בו יספר על עבודתו, יקרין דוגמאות ויענה לשאלות הקהל. 29/05/11, 16:30.

סדנא עם רן שריג, מכותבי "רמזור" על ההצלחה בארץ ובחו"ל

"רמזור" היא סדרת טלוויזיה קומית ישראלית, המשודרת ומצליחה בקשת, שנמכרה לרשת FOX בארה"ב. שריג, מכותבי הסדרה, ידבר במפגש על כתיבה קומית, על הכתיבה וסדרה ועל העיבוד האמריקאי. פרק מהעונה החדשה יוקרן בהקרנת בכורה. הסדנא תתקיים באדיבות קשת. 30/05/11, 10:00.

דיון בנושא קולנוע עלילתי עצמאי

לראשונה בישראל מוקדשת משבצת בפסטיבל המיועדת לסרטים עלילתיים של במאים צעירים, שתיוחד לעשייה קולנועית פרועה וחצופה שמטרתה לערער ולאתגר את הקולנוע הישראלי, המסחרי והעצמאי. הדיון יתקיים בנושא קולנוע עלילתי עצמאי בהשתתפות יוצרי קולנוע ותיקים ומנוסים, לצד במאים צעירים. בהשתתפות: אבי נשר, רני בלייר, יאיר רוה ועוד. בשיתוף איגוד במאי הקולנוע והטלוויזיה. 31/05/11, 17:00.

סרט נעילת הפסטיבל – "הערת שוליים"

סרטו של יוסף סידר, זוכה פסטיבל קאן, "הערת שוליים", נבחר להיות הסרט שיינעל את הפסטיבל. הסרט מגולל את סיפורם של שני חוקרי תלמוד. האחד עכבר ארכיונים וכתבי יד הפוחד יותר מכל לטעות, והשני רטוריקן ששמח על ההזדמנות לתווך את התלמוד לקהל הגדול. השניים, אב ובן המתקוטטים על הדרך הנכונה להעברת הידע והאמת. עם: שלמה בראבא, ליאור אשכנזי, עלמה זק ועוד. 02/06/11, 19:00.

לפרטים נוספים אודות פסטיבל קולנוע דרום:

אתר פסטיבל קולנוע דרום