סטודנטים במסלול כתיבה כותבים ביקורת תרבות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים בחוג לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר

צופים בגאווה

חודש הגאווה שנמצא בשיאו מוציא אנשים רבים מהבתים לצעוד למען הזכות לשוויון של הקהילה הגאה,  ומחר (שישי 8.6) מצטרף לחגיגה המצעד שהיה התהלוכה הגאה הראשונה בארץ, הלוא הוא המצעד התל-אביבי שחוגג 20. אספנו לכבודכם את הסרטים והסדרות שיגוונו לכם את החגיגות בשמש. ממליצים להכין את הפופקורן מראש, כי אתם לא תרצו לקום מהספה.

סדרות

1. (Sense 8 (2015-2018

סדרת פנטזיה. שמונה אנשים ממדינות שונות בעולם  חולקים את הרגשות שלהם זה עם זה, ובנוסף להכל יש להם גם חיבור טלפתי אחד עם השני. הם מנסים להכיר אחד את השני תוך כדי שרודפים אחריהם. נומי מארקס, דמות שמגולמת על ידי שחקנית טראנסג'נדרית – ג'יימי קלייטון. מארקס היא אישה טראנסג'נדרית ואקטיביסטית, אמא שלה מתעקשת לקרוא לה בשם המולד שלה ומכחישה את השינוי אותו עברה. ליטו רודריגז, דמות נוספת של שחקן והומוסקסואל שנמצא עדיין בארון. מנהל מערכת יחסים תקשורתית עם אישה ומערכת יחסים בארון עם גבר. זמין לצפייה בנטפליקס. 

2. להרוג את איב (2018)

סדרת מתח משטרתית. איב סוכנת 5MI מתחילה לעקוב אחר וילאנל שהיא רוצחת שכירה, כשוילאנל מגלה זאת היא מחליטה לגרום למפגש. כך הן מתחילות להיות אובססיביות אחת כלפי השנייה. ניתן לצפות בערוצים: BBC,  הוט HBO, והוט VOD.  

3. (Everything sucks! (2018

סדרת קומדיה וגם דרמת התבגרות, העוקבת אחר תלמידים בבית הספר התיכון האמריקאי בשנות ה-90. קייט מסנר, אחת מתלמידות התיכון והדמויות הראשיות בסדרה. לסבית בארון שמנסה להתמודד עם הנטיות המיניות שלה והיחס אליהן בשנים האלה. זמין לצפייה בנטפליקס. 

Everything sucks. צילום מסך מתוך הטריילר

4. (Wynonna Earp (2016

סדרת פנטזיה אמריקאית על עיירה שכוחת אל בארצות הברית בה ויינונה, הדמות הראשית היא קאובוית (cowboy) של ימינו. היא צריכה לחסל שדים עם אקדח מיוחד שעובר בתורשה במשפחה שלהם. אחותה הקטנה של וינונה, בוורלי, ביסקסואלית שבהמשך מתחילה לנהל מערכת יחסים עם ניקול, סגנית השריף. זמין לצפייה בנטפליקס.

5. (The bold type (2017

קומדיה דרמה אמריקאית. ג'יין, קט וסוטון הן שלוש נשים העובדות במגזין גלובלי וחיות בניו יורק, בה הן מנסות למצוא את הקול שלהן. קט מבינה במהלך הסדרה שהיא ביסקסואלית בעקבות התאהבות שלה באישה.

6. 13 סיבות למה (2017)

סדרת נעורים שדנה בנושאים רבים, בין השאר בנטיות מיניות. האנה בייקר היא צעירה אמריקאית שמתמודדת עם בריונות בתיכון ובסוף מתאבדת. היא משאירה 13 קלטות ובכל אחת סיבה להתאבדות. כל קלטת מוקדשת לאחד מהאנשים בתיכון שלה. יש לא מעט דמויות להט"ביות מתוכן שלוש מרכזיות: טוני שמעביר את הקלטות בין שאר חבריה של האנה. קורטני שהיא לסבית בארון. ריאו, אחד מחבריה של האנה, הומוסקסואל מוצהר. זמין לצפייה בנטפליקס.

7. (When We Rise (2017

דוקו-דרמה בעלת שמונה חלקים המדברת על המאבק של הקהילה בזכויות שלה במהלך השנים מ-1972 ועד 2013. הסדרה היא על המאבק אז כמובן שלא חסר ייצוג להט"בי.

8. אמא ואבאז (2012)

דרמה קומית ישראלית בכיכובם של יהודה לוי ויפתח קליין שמגלמים את סמי וארז, ומיה דגן שמגלמת את טליה, סטרייטית רווקה. השלושה מחליטים להביא יחד ילד לעולם, הסדרה עוקבת אחר ההתמודדות שלהם עם המשפחה החדשה. זמין לצפייה ב- HOT VOD. 

אמא ואבאז. צילום מסך מתוך הטריילר

9. סקינס (Skins (2007-2013

דרמת נעורים בריטית העוקבת אחר השנתיים האחרונות של נערים בתיכון. הדמויות מתמודדות עם מחלות נפש, סמים  וסקס. הסדרה באה לצחוק על סדרות הנעורים האמריקאיות. ייצוג להט"בי בסדרה קיים לא מעט. זמין לצפייה בנטפליקס.

10. כתום זה השחור החדש (2013)

סדרה דרמה קומית אשר עוקבת פייפר צ'פמן, אישה שנכנסת לבית כלא בעקבות הברחת סמים. הסדרה מציגה את ההתמודדות שלה ושל שאר הנשים בבית הכלא אמריקאי. הרבה מהדמויות והשחקניות עצמן הן להט"ביות. זמין לצפייה בנטפליקס.

כתום זה השחור החדש. צילום מסך

סרטים: 

1. (Carol (2015

סרט דרמה על רומן בין שתי נשים בגילאים שונים, קרול (קייט בלאנשט) ותרז (רוני מארה). הן נפגשות בשנות ה-50 ומיד מרגישות חיבור אחת לשנייה. הסרט מציג את ההתמודדות שלהן עם האהבה הלסבית באותה תקופה.

2. (Weekend (2011

ראסל (תום קולן) יוצא למועדון של הומוסקסואלים לאחר שהיה במסיבה עם חבריו, שם  הוא פוגש את גלן (קריס ניו). הסיפור מתחיל כסטוץ בין שני גברים שנפגשו במועדון ומתפתח למשהו אחר לגמרי.

3. הר ברוקבק (2005)

אניס דל מאר (הית' לדג'ר) וג'ק טוויסט (ג'ייק ג'ילנהל), נפגשים על הר ברוקבק בהרי וויומינג בזמן רעיית כבשים בשנות ה-60, ומתאהבים. הסרט עוקב אחר 20 שנים של מערכת היחסים שלהם.

הר ברובקבק. צילום מסך מתוך הטריילר, YouTube

4. (Paris is Burning (1990

סרט דוקומנטרי. העלילה מתרחשת בניו יורק ומדברת על תרבות הנשפים של הקהילה הטראנסג'נדרית. הסרט מראה את תחרויות הדראג בהן המשתתפים חייבים להיות שייכים לקבוצות על מנת להשתתף. זמין לצפייה בנטפליקס.

5. (Atomic Blonde (2017

סוכנת אמריקאית ביסקסואלית, במהלך המלחמה הקרה, נשלחת לברלין בעקבות רצח של סוכן אחר שהחזיק רשימה של סוכנים פעילים משני הצדדים.

6. (God’s own Country (2017

ג'וני סאקסבי (ג'וש אוקונור) הוא רועה כבשים וחוואי ביורקשייר שאת רוב זמנו מבלה בפאב עם גברים רנדומליים. הוא פוגש את גאורגהיונסקו (אלק סקריאנו), מהגר עבודה רומני שמגיע לעזור בחווה שלו.

7. (Professor Marston and the Wonder Women (2017

דרמה ביוגרפית על הפסיכולוג מולטון מארסטון, שיצר את דמותה של וונדר וומן. הוא ואישתו עובדים יחד ומתאהבים בסטודנטית שעובדת איתו כעוזרת מחקר.

8. את שאהבה נפשי (2004)

סרט תיעודי ישראלי המציג שלוש נשים לסביות ודתיות המתגוררות בירושלים. הסרט מתאר את הקונפליקט שלהן בין נטייתן המינית לבין המשפחה והאמונה הדתית.

 9. האופה מברלין (2017)

סרט דרמה ישראלי. תומאס (טים קלקהוף) הוא אופה מברלין שמגיע לירושלים בעקבות מותו של בן זוגו הישראלי והנשוי, אורן. הוא מתקבל לעבודה אצל ענת, בת זוגתו של אורן ומסתיר ממנה את הקשר שלהם.

האופה מברלין. צילום מסך מתוך הטריילר

10. עיניים פקוחות (2009)

סרט ישראלי. אהרון (זהר שטראוס) עובד באטליז ושוכר את עזרי (רן דנקר) לעבוד אצלו. לאהרון יש אישה, בשם רבקה ולהם ארבעה ילדים. עזרי הוא חרדי הומוסקסואל שניפרד לא מזמן מבן זוגו ומתאהב באהרון.

להמלצות נוספות על סרטים וטלוויזיה – הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו הברזייה – צמאים לתרבות.