סטודנטים במסלול כתיבה כותבים ביקורת תרבות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים בחוג לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר

נבחרת החלומות

בחירות 2019 יתקיימו ממש בעוד רגע. אז בין אלפי הסמסים ותשדירי הבחירות שמציפים אותנו בשבועות האחרונים, ומערכת בחירות הזויה לחלוטין, החלטנו שלא יזיק לשים את הפוליטיקה הרצינית לרגע בצד. אז לפני שאנחנו בוחרים את הנציגים (האמיתיים) שלנו לכנסת ה-21, אספנו בשבילכם את החבורה שלגמרי יכולה להרכיב את נבחרת החלומות של כנסת ישראל לארבע השנים הבאות. #התחלנו

המועמד שלנו: תומר קאפון
בתפקיד? שר הביטחון
למה דווקא הוא? תומר קאפון ידוע בשלל תפקידים של חייל, או מי שהיה חייל, או של לוחם עם פוסט טראומה שטס לקולומביה, או לוחם עם פוסט טראומה שטס לתאילנד. בשורה התחתונה? תומר קאפון יודע הרבה על הצבא ועל ביטחון.

המועמד שלנו: ליאור שליין
בתפקיד? שר ההסברה
למה דווקא הוא? שליין בקלות יכול להיכנס לכנסת, אפילו בלי פרוטקציות. משרד ההסברה מחכה למישהו כמו שליין, שיודע להסביר את מה שכנראה לא כל כך ברור לכולם. מה שבטוח, יש לו את גב האומה.

המועמדת שלנו: שלומית מלכה
בתפקיד? שרת התחבורה ובטיחות בדרכים
למה דווקא היא? מאז תקרית הקורקינט אין מועמדת טובה יותר לתיק התחבורה. קמפיינים לזהירות בדרכים היא כבר עושה, אז להיות אחראית לתכנון, פיתוח והסדרה של תשתיות ומערכות תחבורתיות משולבות – קטן עליה. אז שימו קסדה על מה שכולם חושבים!

 

המועמדת שלנו: עדי קיסר
בתפקיד? שרת החינוך
למה דווקא היא? אם אנחנו צריכים לדמיין חינוך, אנחנו מדמיינים את קיסר. היא פעילה חברתית כל כך חשובה, אז אנחנו לא רואים מישהו אחר שהיינו רוצים להפקיד בידיו את החינוך של הילדים שלנו. וחוץ מזה, לא יזיק שהילדים שלנו יתחנכו על ידי שירה.

המועמדת שלנו: גל גדות
בתפקיד? שרת החוץ
למה דווקא היא? קודם כל אין ספק בכלל שהכנסת צריכה עוד ועוד ועוד נשים חזקות. ובואו נודה בזה, תכלס, אי אפשר להרכיב נבחרת חלומות בלי גל גדות. פשוט אי אפשר.

המועמד שלנו: גיא פינס
בתפקיד? שר התרבות והספורט
למה דווקא הוא? איזה כיף אם יהיה לנו שר שכולם יגידו לו "היי גיא". גיא פינס יודע הכל על תרבות ואפילו רגע לפני שזה קורה. יש לו את היתרון שאין לאף אחד אחר. חוץ מזה, שנראה שהוא עושה מלא ספורט לאחרונה. מזל טוב, התקבלת.

המועמד שלנו: לירן חולצה אפורה
בתפקיד? שר התקשורת
למה דווקא הוא? הוא תמיד שם – באירועי השקה, בתשדירי חדשות, בחדשות, בכתבות תחקיר ובאירועים ביטחוניים. בקיצור, תמיד בעניינים ותמיד לפני כולם. הגיע הזמן שיעבור לקדמת הבמה.

המועמד שלנו: מושיק גלאמין
בתפקיד? שר הבינוי והשיכון
למה דווקא הוא? סביר להניח שגם בממשלה הקרובה מחירי הדירות לא ישתנו. ואנחנו עדין נשלם 3,000 שקל על דירת שותפים, בלי סלון, לפני ארנונה וחשבונות חשמל ומים. אבל היי, לפחות מושיק ידאג לנו לקצת סטייל בכל הכאוס הזה.

המועמד שלנו: עומר אדם
בתפקיד? שר האנרגיה
למה דווקא הוא? אם עומר אדם אחראי על האנרגיות, אנחנו מסודרים. ואל דאגה, אצלנו בנבחרת לא נעשה לו עניין מהגיל. הלילה אף אחד לא יושב פה.

המועמדת שלנו: ניקול ראידמן
בתפקיד?
שרת האוצר
למה דווקא היא?
קודם כל, בטוח שיש לראידמן אוצר אחד או שניים. והיא יודעת לנתב את הכסף שלה למקומות הנכונים. אולי כולנו צריכים ללמוד ממנה?

המועמד שלנו: דודו פארוק
בתפקיד? שר התיירות
למה דווקא הוא? לראשות הממשלה הוא כבר הבטיח שיתמודד, אז אולי שר התיירות יהיה לו יותר קליל. אלירן סבג למה ככה חזק?

המועמדת שלנו: לוסי אהריש
בתפקיד: שרה לשוויון חברתי
למה דווקא היא? צחוק בצד, לוסי אהריש יכולה להיות מושלמת לתפקיד ולמאבק שנראה בלתי אפשרי כמעט לשוויון חברתי: אין לנו ספק שהיא יכולה להיות להילחם לשיפור מצבם של האזרחים הוותיקים בישראל ושהיא יכולה לעשות את זה יותר טוב מהרבה שרים אחרים.

המועמד שלנו: גלעד ארדן
בתפקיד? שר ללא תיק
למה דווקא הוא? היו לו מספיק תיקים.

המועמדות שלנו: רותם סלע וקורין גדעון
בתפקיד? שרות המשפטים
למה דווקא הן? התלבטנו בין שתי המועמדות האלה. התחרות הייתה צפופה אז החלטנו שסלע וגדעון יחלקו את המעמד, קצת כמו לפיד וגנץ. חצי חצי. ולמה דווקא הן? קודם כל, הן בעלות תואר ראשון במשפטים. זאת כבר התחלה טובה. ודבר שני; טוב אין דבר שני. אבל הן בטח יעשו את זה יותר טוב מקודמיהן.

המועמד שלנו: ירון לונדון
בתפקיד? ראש הממשלה
למה דווקא הוא? איך לא ראינו את זה קודם? הוא גילם את ראש הממשלה בעונה הראשונה של האחיות המוצלחות שלי ומאז אנחנו פשוט לא נרגעים. הוא עשה את זה כל כך טוב עד שלרגע האמנו שראש הממשלה באמת עצר לעשות פיפי בדירה של בחורה תל אביבית. הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא?

בנימה רצינית בהחלט, שיהיה לכולנו יום בחירות-שבתון-חופש מבורך באמצע השבוע שמח! ימין, שמאל, מרכז וסטלנים, לא משנה העיקר שתצאו להצביע ולהשפיע!