סטודנטים במסלול כתיבה כותבים ביקורת תרבות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים בחוג לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר

המשחק נגמר

ביום ראשון החל החלק השני במשימת העשירים והעניים בבית "האח הגדול". העשירים הפכו לשוטרים, והעניים – לגנבים. כחלק מהמשימה, העשירים התבקשו ללבוש מדים של שוטרים, מה שעורר באינדל התנגדות עזה. העדה האתיופית (שאליה אינדל שייך) סובלת מגזענות ומאלימות משטרתית על בסיס קבוע. קל להבין מה הפקת התוכנית ביקשה להשיג כאן: לגרום לאינדל תחושת חוסר אונים בגלל הדילמה בה הוא נמצא (ברגע שאינדל לובש את המדים, הוא בעצמו הופך להיות האיש הרע שמציק לו) וכך ליצור עוד מתיחות בצד של העשירים. בכל הזמן הזה, גורל המשימה נשאר בידיים של חביבי ההפקה (באופן ספציפי בידי המתמודד שם, שההפקה החליטה להוסיף לתדמית האנרכיסטית שבנתה לו). זה, לכל הדעות, מכעיס.

דיירת שקיבלה בשורות טובות השבוע היא מעיין, שבני משפחתה ריחפו על מסוק מעל הבית ביום שישי. זק הזהיר את כל דיירי הבית שלא יצאו לחצר וכדי להוסיף על ההתרגשות של הצופה, החליטה ההפקה לנגן את השיר "מתנות קטנות" לדיירים לאחר מכן. ההפקה השאירה את הצופים לתהות אם מדובר באירוע מתוכנן או באלתור של הרגע האחרון.

בגזרת הזוגות של התכנית, חלה התחממות בין שני ודן (ולא, הכוונה לא להתחממות רומנטית). אחרי שהם החליטו לפרק את הזוגיות שזה עתה התחילה, הם ניהלו כמה שיחות נפש בניידת המשטרה (נראה שלא סתם שמו אותם ביחד במשמרות). השיא הגיע בפרק של יום שלישי, שבו דן הרשה לעצמו לפלרטט עם אורנה במטבח, בזמן ששני צופה בהם. שני, כמובן, כעסה והלכה לרכל עם אינדל על דן (אחרי שדאגה להדגיש, ספק למצלמה וספק לאינדל, שהיא לא רכלנית אבל גם לה יש קווים אדומים).היא גם ביקשה מדן להוריד לעצמו כאפה במטבח. ככל הנראה, ההפקה רצתה לגרום לצופים לכעס על האחד, ורחמים על השניה, אבל התוצאה המרכזית הייתה שמחה על כך שהשידוך מהגיהנום הזה לא צלח.

צילום מסך 'מאקו'
מי שרב מאוהב? צילום מסך 'מאקו'

עוד זוג שלא שרד הוא חזי ועדן. הסיבה הפעם היא ההדחה של חזי ביום שלישי האחרון. זאת, למרות האווירה הטובה (הוסף כאן רעש של תופים) והרומן שזה עתה התמסד (בעקבות ההחלטה לישון יחד, תרועת חצוצרה) עם עדן. הבעיה כאן היא שההפקה הפכה את חזי לאחד הילדים המועדפים של הבית. בשלושת השבועות בהם חזי שהה בבית הוא קיבל מההפקה יחס מועדף במשימות (למי שלא זוכר, הוא התחלף עם חיים והפך לטוטו בשלב מוקדם של משימת "ארץ עוץ", והפך לראש הבית במשימת העשירים והעניים), קיבל רומן עם עדן, ובכל ויכוח בבית הפך אוטומטית לאיש הטוב בסיפור. בתור אנשים שעושים טלוויזיה כבר שנים רבות (ובמיוחד אחרי העונה הקודמת של "האח", שבה כיכב שי חי האנטי גיבור), ההפקה צריכה לדעת שגיבורים מסוגו של חזי שייכים לעבר. מה שהם באמת היו צריכים לעשות הוא לתת לחזי לפשל מדי פעם (טוב, לא יותר מדי כמו שי חי, אבל כן). ככה אנחנו אוהבים אותם באמת. עם הפרצוף בבוץ. נקווה שילמדו לפעם הבאה.