סטודנטים במסלול כתיבה כותבים ביקורת תרבות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים בחוג לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר

איטליז המחירים

כניסה חינם, הרבה חניונים ומדשאות ענק אלו מצרכים נדירים בתל אביב, ואם לא די בכל הטוב הזה, המנות שהוצעו בפסטיבל האוכל Eat ("איט") שהתקיים בין ה-23 ל 25 החודש לא עלו יותר מ- 35 ₪. מבחר הדוכנים היה עצום ובזמן שעושים סיבוב כדי להתרשם מכולם אפשר לשרוף את הקלוריות של המנה הנבחרת. מרבית המסעדות שהשתתפו לא מציעות מנות בסכומים כאלה בישיבה במקום.

בין המסעדות שהשתתפו ביריד:

"התרנגול הכחול" של השף שאול בן אדרת שהמנה הזולה ביותר בתפריט האוכל של המסעדה, (אם לא מחשיבים את המחיר של תוספת לחם), היא מנה של סלט עשבים שעולה 46 ₪

"יפו תל אביב" של השף חיים כהן, שהמנה הזולה ביותר בתפריט האוכל של המסעדה היא מנה ראשונה של סלט בעבור 52 ₪.

"מאנטה ריי" של השף רונן קינזיס שהמנה הזולה ביותר בתפריט הצהריים / ערב של המסעדה היא מנה של סלט בעבור 48 ₪.

מסעדות נוספות שהשתתפו ביריד האוכל "eat" הן מקסיקנה, ויקי כריסטינה, קפטן קארי, סילו, ניני האצ'י, דיקסי, פרונטו דיוסקו, אריא, ועוד.

הבשר נראה נפלא ולאוכלי הבשר היה קשה מאוד לבחור, וכשבחרו נהנו מכל ביס, ליקקו את האצבעות ומיהרו לחשב כמה מקום נשאר להם בשביל המנה הבאה, בזמן שנמנעי הבשר, שלמען האמת נמנעו מכל סוג של מזון 12 שעות לפחות בשביל שתהיה להם קיבולת בערב, התמלאו בעיקר מבירה ומנה צמחונית קטנה ולא מספקת.

כשיצאנו מפסטיבל "eat" וחזרנו אל האוטו נזכרתי בבדיחה ששמעתי לא מזמן. בחור אחד נכנס לתא ווידוי בכנסייה ואמר לכומר שכמעט בגד באישתו. הכומר ניסה להבין מה זאת אומרת "כמעט" והאיש הסביר, "נכנסתי אליה הביתה, התפשטנו, נכנסנו למיטה, ואז שפשפתי אותו על הכניסה אבל לא הכנסתי. התחרטתי, התלבשתי ונסעתי הביתה". הכומר ענה לו שזה בדיוק אותו הדבר ושזה נחשב בגידה והסביר לו שלשם מחילה הוא צריך להתפלל 3 פעמים ביום ולתרום 100 דולר לצדקה.

האיש יצא מחדר הווידוי, נעצר ליד קופת הצדקה והמשיך בדרכו. הכומר קלט אותו מתא הווידוי, קרא לו ואמר לו שהוא ראה שהוא לא תרם. "נכון", אמר האיש, "אבל שפשפתי את השטר בכניסה ולא הכנסתי. אמרת שזה בדיוק אותו הדבר, לא?"

פסטיבל האוכל "איט" נתן לאלו שנמנעים מאכילת בשר את כל מה שצריך מסביב, אבל כשמגיעים למה שאמור להיות לב העניין אין באמת רגע שיא. יש מוזיקת רקע, תאורה נעימה, ושלטי ענק של המסעדות הכי טובות בתל אביב. אפשר להשתפשף בהכל, להריח, להזיל ריר, לפנטז באיזו מנה הייתי בוחרת אם הייתי אוכלת בשר, ואז להתנחם בטאקוס, נאצ'וס או טורטיה, שהאמת היא שלא היה בהם שום דבר מנחם.

עיריית תל אביב שיזמה את האירוע והפיקה אותו כבר שנה שניה, התעקשה שיהיו כמה שפחות נותני חסות, וזאת בשונה מפסטיבל "טעם העיר" שהתקיים עד לפני ארבע שנים כל שנה בתקופה זו של השנה. בחירת המיקום בגן צ'ארלס קלור מול הים הוא בחירה טובה שיצרה אווירה מרעננת וכמות הדוכנים שהשתתפו באירוע הייתה בלתי רגילה. בנוסף לדוכני האוכל היה מתחם הופעות של להקות אנונימיות ברובן ודיג'יי שהשתלב למרות האוכלוסייה המגוונת וטווח הגילאים הרחב.

כשעמדנו בתור לקינוח קרא אחד המוכרים לזוג חייליים שעמדו מאחורינו "יש מבצע לחיילים". בטח 'תשלמו על קטן תקבלו גדול' חשבתי בלב, והמוכר אמר "תשלמו על קטן תקבלו גדול". חייכתי לעצמי על המבצע הנחמד ועל הניחוש הקולע. לפחות קינוחים יש לצמחונים, לטבעונים ממש לא בטוח, אלא אם שייק פירות נחשב. המבוגרים שרקדו סביבנו תרמו לאווירה החייה בעוד הצעירים כבר הרגישו צורך להתקדם לאטרקציה הבאה.

מומלץ ל: זוגות צעירים עם ילדים ותינוקות לא צמחונים, לחיילים לא צמחונים, לאוכלי כשר ולא כשר לא צמחוניים ולמבוגרים לא צמחונים, כמו כן לא מומלץ לכאלה שלא מסוגלים להיפרד מבעלי החיים שלהם כי אין כניסה לבעלי חיים, גם אם הם לא צמחוניים, ואם זה לא היה ברור, לכל יצור אנושי אוכל בשר.